• úvod
 • ceník
 • obsazenost
 • tipy na výlet
 • kontakty
 • fotogalerie
 • Tipy na výlety ve Walterově okolí

  Kaple na Hvězdě

  Poutní kaple Panny Marie Sněžné na Hvězdě rozhodně stojí za návštěvu. Tuto půvabnou kamennou stavbu z let 1732–1733 projektoval jeden z nejlepších architektů své doby, Kilián Ignác Dientzenhofer.
  Při pohledu z venku má kaple tvar pěticípé hvězdy, uvnitř je ale kruhová. U kaple stojí dřevěná turistická chata s restaurací. K této kapli si můžete udělat pěší výlet přímo od Waltera, je to asi 4km po žlutě / modře značené turistické trase.

  Odkaz

  Restaurace U Generála Laudona

  Restaurace leží u hlavní cesty na výjezdu z obce Pěkov směr Broumov. Je u ní velké parkoviště, dětský koutek, zahrádka s výhledem na místní rybník. Vaří dobře a za velmi přijatelné ceny. Od Waltera tam doběhnete po lesní cestě. Je to asi 600m.

  Odkaz

  Stolová hora a sklaní labyrint Ostaš

  Přibližně 5km od Waltera se nachází další ze zdejších přírodních unikátů. Jedná se o stolovou horu Ostaš, na jejímž vrcholku se nachází skalní labyrint, tvořený masivem pískovcových skal. Příjemná procházka, a je zde i stánek s občerstvením.

  Odkaz

  Koupaliště Police nad Metují

  Areál je tvořený třemi bazény. Plaveckým s délkou 25m, bazénem pro neplavce a brouzdalištěm pro malé děti. V areálu najdete také občerstvení a můžete si tady zahrát stolní tenis či kuželky.

  Odkaz

  Zřícenina hradu Skály - Bischofstein

  Pozůstatky hradu Skály - Bischofstein objevíte poblíž obce Skály, nedaleko od Teplic nad Metují. Hrad byl založen na konci 14. století, později byl pobořen a opět obnoven a využíván až do poloviny 16. století. Hradní zříceniny jsou volně přístupné, na místě najdete místnosti vytesané přímo ve skále, zbytky studny, a také klenutý sklep. Vyšplháte-li se po schodišti až na samotný vrcholek hradu, budete odměněni nádhernou vyhlídkou na stolovou horu Ostaš, Broumovské stěny, Javoří hory, Orlické hory nebo polské stolové hory. Ke zřícenině dojdete po červené turistické značce od zámečku-restaurace Bischofstein. Doporučujeme také procházku okolo nadalekého Černého jezírka.

  Odkaz

  Rozhledna Čáp

  Procházku na Bischofstein můžete spojit také s návštěvou nedaleké rozhledny Čáp. Rozhledna ve zdejších Supích skalách byla postavena na nejvyšším vrcholu Adršpašsko-teplických skal, 786m nad mořem. Měří pouze 13m, na vrcholek vede jen 44 schodů, ale skýtá krásné výhledy na Krkonoše, Orlické, Jestřebí i Javoří hory a nádherné pohledy na skalní města Teplice a Adršpach. Rozhledna je přístupná celoročně, vstupné se neplatí. Ke rozhledně dojdete po zelené turistické značce od zámečku-restaurace Bischofstein.

  Odkaz

  Skiareál Kamenec Teplice nad Metují

  Lyžování v pohodlném dojezdu od Waltera. Areál nabízí dvě denně rolbou upravované, uměle zasněžované sjezdové trati o délce 500 m, které jsou vhodné pro začátečníky i pokročilé, stejně jako pro rodiny s dětmi nebo školní výcvikové kurzy. V areálu je bezplatné parkoviště, půjčovna lyží, občerstvení. Lyžařská škola/instruktoři na objednávku.

  Odkaz

  Rallye Sudety

  Nejedná se vlastně o typ na výlet v pravém slova smyslu. Pro běžného smrtelníka by to byl dost možná i výlet poslední. Mluvíme tady o pravděpodobně nejtěžším závodě horských kol u nás v ČR. Start i cíl tohoto závodu jsou v nedalekých Teplicích nad Metují. Tratě Rallye Sudety vedou okolo Teplických a Adršpašských skal, drsným terénem Broumovských stěn, přes stolové hory Bor a Ostaš, jen asi 200m od Waltera. Je tak možné se na ně připojit a projet si je v klidu i mimo aktuální termín závodu samotného - tratě jsou totiž celoročně značeny světlemodrým trojúhelníkem ve žlutém čtverci. Nepřeceňte ale možnosti své ani svého biku, tohle opravdu není nic pro začátečníky! Pro takové ty normálnější cyklisty je kolem dost dalších cyklotras s úžasnými výhledy do okolní krajiny.

  Odkaz

  Farma Wenet Broumov

  Farma s nejrůznějšími zvířátky. Tohle se bude líbit hlavně dětem. Je tam i spousta zvířat, která pro Českou kotlinu úplně typická nejsou. Pštros, lama ani velbloud u nás po lese úplně běžně neběhají:-) A můžete si je prohlédnout pěkně z blízka.

  Odkaz

  Skalní města Teplice a Adršpach

  Jedná se o opravdu unikátní výtvory přírody. Kdo neviděl, nepochopí. V každé roční době, za každého počasí působí jinak. Velikost skalních masivů je opravdu ohromující. Líbí se i dětem. Doporučujeme shlédnout dokument Skalní megapole z cyklu Krajinou domova. Možná s překvapením zjistíte, jak krásná ta Česká země vlastně je ... V Teplicích nad Metují je také krásné přírodní koupaliště s vodou, která je čištěná jen pískovými filtry, bez použití chemie.

  Odkaz

  Odkaz

  Klášter v Broumově

  Broumovský klášter Řádu svatého Benedikta byl založen ve 14. století, budovy počátkem 18. století v barokním slohu přestavěli Kryštof Dientzenhofer a jeho syn Kilián Ignác. Pro svou architektonickou a kulturní hodnotu je od roku 1995 zapsán v seznamu národních kulturních památek České republiky. Rozhodně stojí za vidění. Pěkná je i procházka po prostorách kláštera, parku a náměstí v Broumově. Najdete zde i příjemné posezení na kávu nebo zmrzlinu. Zajímavost : v minulosti byl v Broumovském klášteře uložen Codex Gigas, známý jako Ďáblova bilbe, jedná se o největší rukopisnou knihu na světě!

  Odkaz

  Koupaliště Meziměstí

  Plavecký bazén, dětský bazén, rekreační bazén, tobogán, skluzavka, minigolaf, dětský koutek. To vše najdete na koupališti v Meziměstí. Od Waltera je to jen kousek, necelých 9km. Pokud bude počasí, určitě vyzkoušejte! V Meziměstí najdete také zábavní centrum Walzel s restaurací U Švejka, bowlingem a také střelnicí.

  Odkaz

  Centrum Walzel Meziměstí

  V Meziměstí se nachází také zábavní centrum Walzel. Je až s podivem, kolik je toho možné na malém městě dostat pod jednu střechu. V zábavním centru Walzel najdete : restauraci Švejk, Salon Walzel, víceúčelový sál, bowling, solnou jeskyni, krytou střelnici, laserovou střelnici, lukostřelbu, lezeckou a boulderingovou stěnu, fitness centrum, vinotéku, letní zahradu ....

  Odkaz

  Muzeum Merkuru Police nad Metují

  Pokud si na stavebnici Merkur vzpomenete z dětských let nebo mají-li ji Vaše děti doma, pak byste tohle určitě vidět měli. No a pokud ne, stejně se tam stavte, určitě to stojí za shlédnutí.

  Odkaz

  Muzeum papírových modelů Police nad Metují

  Když má člověk trpělivost a nějaký ten čas navíc, dají se z papíru vytvořit a slepit neskutečné věci. Člověk by ani nevěřil, že je něco takového možné.

  Odkaz

  Rodný dům Aloise Jiráska Hronov, Jiráskův park

  V nedalekém Hronově se narodil významný český spisovatel. Alois Jirásek. Můžete zde navštívit jeho rodný dům, který se nachází přímo při vstupu do parku, který nese jeho jméno. Park se rozprostírá na levém břeho řeky Metuje a je zde i prameník s místní minerální vodou. Park je nyní nově zrekonstruovaný a láká k procházce i odpočinku. Na nedlakém náměstí si pak můžete dát zmrzlinu a kávu v cukrárně, případně zajít na pizzu nebo hamburger. Uprostřed prázdnin, na přelomu července a srpna se v Hronově každoročně koná festival amatérského divadla Jiráskův Hronov.

  Odkaz

  Rozhledna Na Signálu

  Nedaleko Hronova, poblíž obce Slavíkov, najdete nedávno postavenou rozhlednu. Z této stavby je vidět opravdu široko daleko. Výhledu nebrání žádné okolní kopce ani lesy. Za pěkného počásí, zvláště z jara nebo na podzim, je pohled do okolní přírody opravdu uchvacující.

  Odkaz

  Zámek Náchod

  Náchodský zámeček, vršku kulatého ..... Zpívá se ve stejnojmenném popěvku. Zámek v Náchodě se klene nad městem, které se pod ním rozprostírá, a dohlíží na něj tiše již celá staletí. K návštěvě láká i přilehlý park s oborou nebo zámecká restaurace. I v parném létě si je možné udělat z Masarykova náměstí pěknou procházku na zámek po červené turistické trase, ulicemi Zámecká a Boženy Němcové. Vede, téměř celou dobu, vzrostlým stinným lesoparkem. Zpátky pak můžete seběhout po "Zámeckých schodech" zpět a dát si pivko v některé z restaurací na náměstí, kde sedával a psal i místní rodák Josef Škvorecký. Nakonec, na náměstí s ním (jeho sochou) můžete i společně posedět na lavičce.

  Odkaz

  Pevnost Dobrošov

  Nad městem Náchodem, nedaleko obce Dobrošov, se nachází stejnojmenná vojenská pevnost. Jedná se o důležitou součást československého opevnění, obranné linie, vybudované ve třicátých letech 20 století, jako ochrana státní hranice před vpádem nepřátelských vojsk. Jde o velmi rozsáhlý komplex, který je zajímavým výletem pro děti i dospělé. Myslím, že tohle by měl aspoň jednou v životě, vidět každý. Je to fascinující dílo a přitom smutná připomínka, memento, odkazující na hrůzy (nejen) druhé světové války. Zároveň ovšem také technicky velmi zajímavý objekt, dokazující míru lidské vynalézavosti.

  Odkaz

  Babiččino údolí, Ratibořice, Česká Skalice

  Zámek Ratibořice, Ratibořické údolí, Staré bělidlo, mlýn, mandl, splav, Česká Skalice se starou školou, to vše jsou malebné kulisy asi nejznámějšího díla české spisovatelky Boženy Němcové - knihy Babička. Můžete si tady udělat velmi příjemnou procházku podél řeky Úpy a všechna zmiňovaná místa si v klidu prohlédnout.

  Odkaz

  Zámek Nové Město nad Metují

  Nové Město nad Metují, to není jen zámek s krásným parkem a sochami trpaslíků od Matyáše Bernarda Brauna, které jsou karikaturami měšťanů, panských úředníků i služebnictva a na celý park důležitě dohlíží. Zdejší náměstí je opravdu krásné a udržované. V cukrárně dobrá káva a výborná zmrzlina.

  Odkaz

  Pevnost Josefov

  Nedaleko Jaroměře se nachází pevnostní město Josefov. Kromě rozsáhlé pevnosti z osmnáctého století zde najdete také letiště, kde se koná také spousta zajímavých akcí.

  Odkaz

  Hvězdárna Úpice

  Úpická hvězdárna je sice významným věděckým pracovištěm, které se zabývá především pozorováním slunce, má ale také pochopení pro zájem laické veřejnosti, a tak je možné ji navštívit a podívat se na oblohu tak, jak jí obvykle nevídáme. K tomu všemu obdržíte odborný výklad. Zajímavé jsou také zdejší "Noci na hvězdárně".

  Odkaz

  Krakonošovo náměstí Trutnov

  Město Trutnov, kterým protéká řeka Úpa, je branou do našich největších hor - Krkonoš. Zdejší Krakonošovo náměstí láká k procházce i posezení.

  Odkaz

  Stezka korunami stromů Krkonoše

  Stezka do korun stromů se nachází nedaleko Jánských lázní v Krkonošském národním parku. Stezka je dlouhá více než 1500m a vrcholek vyhlídkové věže se nachází ve výšce 45m. Stezka má i rozsáhlou podzemní expozici, kde je možné si prohlédnout kořenový systém stromů a podzemí celého lesa. Dozvíte se tady mnoho zajímavých věcí, které jste o naší přírodě možná ani netušili.

  Odkaz

  Bludné skály, Polsko

  Bludné skály leží nedaleko za hranicemi. Je to takový polský Adršpach. Monumentální dílo přírody v těsném sousedství stolové hory Bor se nachází v nadmořské výšce 853m.n.m. a láká i na nádherné výhledy do okolní krajiny. Zdejší turistický okruh Vás zve na příjemný výlet.

  Odkaz

  Kudowa Zdrój, Polsko

  Lázeňské městečko v nedalekém Polsku. Jen kousek za hranicemi. Najdete tady, mimo jiné, lázně, krytý bazén, rozsáhlý lázeňský park s udržovanými stezkami. Poláci si lázní považují a hledí si jich příkladně. Celé město je čisté a upravené. Pro děti je tu Dino park. Zajímavým zpestřením pak mou být zdejší Smaźalnie ryb. Tady si můžete sami ulovit pstruha a oni Vám ho pak upečou. Je to zábava pro děti i dospělé a ještě si u toho pochutnáte.

  Odkaz

  Mini Euroland, park miniatur, Klodzko, Polsko

  Mini Euroland je park miniatur v nedalekém Klodzku. Park se nachází na okraji města a je u něj velké parkoviště. Park je vzorně udržovaný a kromě miniatur samotných zde najdete také dětské hřiště a stánky s občerstvením.

  Odkaz